Engetecnica

Vivacaineබුපිවකායින් HCl 0 5% 5 mg mL සහ Epinephrine 1:200,100 bitartrateබුපිවකායින් හයිඩ්‍රොක්ලෝරයිඩ් සිට වෙඩි තබා ඔබ එපිනෙෆ්‍රීන් ප්‍රතිකාරය, USP

ඒ අතරම, හෘද සංකෝචනය ඇත්ත වශයෙන්ම අධෛර්යමත් වන අතර පර්යන්ත වාසෝඩිලේෂන් සිදු වේ, එහි ප්‍රතිඵලයක් ලෙස හෘද නිෂ්පාදනය අඩු වන අතර ඔබට ධමනි අධි රුධිර පීඩනය ඇති විය හැක. මෑත කාලීන ක්‍රමානුකූල වාර්තා සහ ඔබ ජීවියාගේ පෙනුමෙන් ඇඟවෙන්නේ බුපිවාකේන් අනපේක්ෂිත අභ්‍යන්තර රුධිර වාහිනී ප්‍රතිකාර කිරීමෙන් පසු මෙම ආකාරයේ ස්වායු වෙනස්වීම් ඇතිවීමට වැඩි නැඹුරුවක් ඇති බවයි. සාමාන්‍ය ප්‍රතිකාර මාත්‍රා ඇති රුධිර සාන්ද්‍රණ පහරේදී, හෘද සන්නායකතාවයේ වෙනස්වීම්, උද්දීපනය, වර්තන බව, හැකිලීම සහ ඔබට පර්යන්ත සනාල ප්‍රතිරෝධය සීමා කිරීමට උත්සාහ කළ හැකිය.

vivi gaming

එය හේතු වී ඇති එක් හේතුවක් නම්-එය අඩු අවශෝෂණ මිලක් සපයන බැවින්-ක්‍රියා පටිපාටි ක්‍රියාත්මක වීමට පටන් ගන්නා අවස්ථාවක ඔබේ පද්ධතියට “කික්” වෙනත් ආකාරයකින් “කම්පනයක්” සිදු නොවේ. Adderall සහ you may Vyvanse අතර ඇති වැදගත්ම වෙනස නම් Vyvanse ඇත්තෙන්ම හොඳ prodrug එකක් වීමයි. එහි ප්‍රතිඵලයක් ලෙස මිනිස් සිරුරේ එන්සයිම මගින් පරිවෘත්තීය වීම නිසා එය වාචිකව පාලනය කළ යුතුය.ඔබ Vyvanse වන විට සහ ඔබට Adderall බොහෝ සමානකම් බෙදා ගත හැකි විට, ඖෂධ දෙක සලකා බැලීමේදී තීරණාත්මක වෙනස්කම් කිහිපයක් තිබේ.

කලාපීය නිර්වින්දනවල ආරක්ෂාව සහ හැකියාව නිවැරදි ප්‍රමාණය, නිවැරදි ප්‍රවේශය, ප්‍රමාණවත් පූර්වාරක්ෂාවන් මත රඳා පවතින අතර ඔබට ඔබේම ගැටළු වලට පරිණත විය හැකිය. සෝඩියම් මෙටාබිසල්ෆයිට් ඇතුළත් කරන්න, එය අසාත්මික ආකාරයේ ප්‍රතික්‍රියා ඇති කළ හැකි විශිෂ්ට සල්ෆයිට් එකක් වන අතර එය ඇනෆිලැක්ටික් කාලසීමාවන් සමඟ සහ ජීවිත කාලයටම හානිකර විය හැකිය, එසේ නොමැතිනම් සමහර අවදානමට ලක්වන අය තුළ බරපතල ඇදුම කාලසීමාව අඩු කරයි. සම්මත වැසියන්ගෙන් සල්ෆයිට් සංවේදීතාවයෙන් සාමාන්‍ය ව්‍යාප්තිය හුරුපුරුදු නොවන අතර සමහර විට අවම මට්ටමක පවතී. ඇදුම නොවන පුද්ගලයින්ට සාපේක්ෂව ඇදුම රෝගීන් තුළ සල්ෆයිට් සංවේදීතාව බොහෝ විට දක්නට ලැබේ. මාරාන්තික වීමට හේතු වන ප්‍රතික්‍රියා කීර්තිමත් අධි සංවේදීතාවයක් නොමැති විට පවා කලාපීය නිර්වින්දන භාවිතය සඳහා අසාමාන්‍ය දින සඳහා සිදු විය.

ඔබට අධික මාත්‍රාවක රෝග ලක්ෂණ ඇත්නම්, රැකබලා ගන්නන් ඔබව ඉවත් කිරීමට පටන් ගනී. අනෙක් ඒවා සිදුවිය හැකි අතර එය අහිතකර බලපෑම් පිළිබඳ සම්පූර්ණ නාමාවලියක් නොවේ. බුපිවකායින් වැඩ, ක්‍රියා පටිපාටි හෝ විශේෂිත ශල්‍ය ප්‍රතිකාර අතරතුර හිරිවැටීමක් ඇති කිරීම සඳහා කොඳු ඇට පෙළේ තියුණු එපිඩියුරල් එන්නතක් ලෙස සපයනු ලැබේ.

හෘද වාහිනී

ඊට සමගාමීව, Vyvanse ඇත්ත වශයෙන්ම ක්‍රියා විරහිත වීමට පටන් ගන්නා විට කුඩා ප්‍රතිකාර ප්‍රතික්‍රියාවක් ඇත. Adderall එකිනෙක දියුනු වන බැවින් සහ ඔබ වර්ග දිගු කළ හැකි බැවින්, එය ඇද ගත හැකි ආකාරයෙන් ඉහළ ස්වාධීනත්වයක් ලබා ගැනීමට අවසර දෙයි. නිදසුනක් වශයෙන්, එක් එක් දින ගැනීම සැලසුම් කිරීමේදී පුද්ගලයෙකුට Adderall XR නියම කළ හැකි අතර, නින්දට යාමට පෙර ඖෂධ ලබා ගැනීම ප්‍රයෝජනවත් වේ නම්, ඉක්මන් හැඟීමක් අවශ්‍ය ඕනෑම විටක ගැනීමට Adderall IR ඇත.

  • Vivacaine™ (bupivacaine hydrochloride සහ epinephrine ප්‍රතිකාරය, USP) ප්‍රාදේශීය නිර්වින්දන වල ඇමයිඩ්-වර්ගය වැනි ඖෂධ අසාත්මිකතා වෙනත් සංවේදීතාවන් දන්නා පුද්ගලයින් තුළ ප්‍රවේශමෙන් භාවිතා කළ හැකිය.
  • Methemoglobin සාමාජිකත්වය අඛණ්ඩව වැඩි විය හැක; එබැවින්, වඩාත් දරුණු ස්නායු පද්ධතිය වළක්වා ගැනීම සඳහා ඉක්මන් ප්‍රතිකාර විසඳුම් අවශ්‍ය වන අතර, ඔබට අනවශ්‍ය බලපෑම් ඇති වන අතර, අල්ලා ගැනීම්, කෝමා, රිද්මයානුකූල රෝග, සහ ඔබ මිය යනු ඇත.
  • ඔබට ඵලදායි නිර්වින්දනය ලබා දෙන අඩු ප්‍රමාණයක් විශාල ප්ලාස්මා සාමාජිකත්වයෙන් ඉවත් වීමට මිලදී ගැනීමේදී භාවිතා කරනු ඇති අතර ඔබට සැලකිය යුතු පද්ධතිමය හානිකර බලපෑම් ඇති වනු ඇත.
  • නිරීක්ෂණය කළ හැකි රෝග ලක්ෂණ අතරට හිසරදය, ක්ෂණික හෘද ස්පන්දනය, හුස්ම ගැනීමේ අපහසුතාව, අසනීප හෝ සුදු පැහැයක් ගැනීම, හෝ මතුපිට සුදුමැලි, අළු හෝ නිල් පැහැයක් ගනී.

Vivacaine™ (bupivacaine hydrochloride සහ ඔබට epinephrine shot, USP), අනෙකුත් කලාපීය නිර්වින්දන සමඟ එක්ව methemoglobinemia ප්‍රවර්ධනය කළ හැකිය. methemoglobinemia හි නවතම සායනික රෝග ලක්ෂණ වන්නේ ඔබේ නිය ඇඳන් සයනොසිස් වන අතර ඔබට උගුර, තෙහෙට්ටුව සහ ඔබ දුර්වල විය හැක. methemoglobinemia ඔක්සිජන් රජයට ආමන්ත්‍රණය කිරීමට නොහැකි වූ විට, මෙතිලීන් නිල් ආන්ඩුව අභ්‍යන්තරව එක්-ඩොස් මිලිග්‍රෑම්/කිලෝ මේදය මාස කිහිපයකට වඩා හොඳ මිනිත්තු 5 කට වඩා වැඩි කිරීම නිර්දේශ කෙරේ.

Vyvanse සාපේක්ෂව. Adderall: ප්‍රධාන කරුණු

විශේෂිත epidural desensitizing drugs ෂධවලට නිශ්චිත පෙනුම ක්‍රියාවලීන් සඳහා ප්‍රමාණවත් කාලයක්-දීර්ඝකාලීන නොඑසේ නම් දිගුකාලීන ප්‍රතිඵල ඇති කළ හැකිය, උදාහරණයක් ලෙස සමීප ස්වරූපය, බඩවැල් හෝ මුත්‍රාශ පාලනය, සහ ඔබට වෙනත් ආකාරයකින් ඔබේ පාදවලට බලපෑම් කළ හැකිය. බුපිවාකේන් විනාශ වීමේ නිශ්චිත අවදානම පිළිබඳව වෛද්‍යවරයා සමඟ කතා කරන්න. Vyvanse සහ Adderall ඇත්ත වශයෙන්ම තාක්ෂණික ක්‍රම සමඟ සමාන ඖෂධ බැවින්, හැකියාව බොහෝ දුරට ඔබට ගැලපෙන දේට සම්බන්ධ වේ.

නවතම විකෘති අපේක්ෂාව සහ බුපිවාකේන් හයිඩ්‍රොක්ලෝරයිඩ් වලින් පුරුෂභාවයට ඇති බලපෑම තීරණය කර නොමැත. දුර්වල වූ, පැරණි සේවාදායකයින් සහ ඔබ අසාමාන්‍ය ලෙස රෝගාතුර විය හැකි රෝගීන් දශක ගණනාවකට අනුකූලව ඉක්මන් මාත්‍රාවන් සලකා බැලීමට යන අතර ඔබට හැඩගැසිය හැකිය. වයස අවුරුදු කීපයකට වඩා අඩු ළමුන් තුළ එම අත්දැකීම් එක්රැස් කිරීමෙන් පසුව, මෙම වයස් සීමාව තුළ බුපිවාකේන් පාලනය කිරීම අවශ්‍ය නොවේ.

කාර්යයකට හෝ දන්ත ක්‍රියාවලීන්ට පෙර අවශ්‍ය පරිදි බුපිවාකේන් ලබා දී ඇති අතර, ඔබ බොහෝ විට ඔබේ විශිෂ්ට මාත්‍රා සැලැස්මට නොපැමිණේ. මුඛ ක්‍රියාවලියක් හිමිකර ගැනීම සඳහා, දන්ත වෛද්‍යවරයාගේ අවධානය යොමුව තිබූ මුතු සහිත සුදු පැහැති එනමලය වටා ඇති නවතම උගුරට බුපිවාකේන් ඇතුළු කිරීමට උත්සාහ කරන්න. epidural එකක් හිමිකර ගැනීම සඳහා, bupivacaine එන්නතක් ලෙස පිරිනමනු ලබන්නේ ඔබේ මධ්‍යයේ කොටසකට එකතු කරන ලද හොඳ ඉඳිකටුවක ප්‍රතිඵලයක් ලෙස ය. බුපිවකායින් විශිෂ්ඨ ඉඳිකටුවකට ස්තුතිවන්ත වන ලෙස එන්නත් කිරීමට උත්සාහ කරන්න. ඔබ දරු ප්‍රසූතියේදී bupivacaine තෝරා නොගන්නේ නම්, ඔබ අපේක්ෂා කරන අතරතුර ඔබේ වෛද්‍යවරයාට කියන්න.

වෙනස්කම් සහ ඔබ මාත්‍රාවන්

තවද, ඔබේ යහපැවැත්ම පිළිබඳ කනස්සල්ල ප්‍රභූ කණ්ඩායමට මෙම අතුරු ආබාධ ඉවත් කිරීම වැළැක්වීමේ ක්‍රම පිළිබඳව ඔබට පැවසිය හැකිය. සමගාමී රජය vasopressor medicines ෂධ මෙන්ම ergot-form Oxytotic drugs වලින් ඈත් වීම බරපතල, නිදන්ගත රුධිර පීඩන මට්ටම් ඇති විය හැක, එසේ නොමැති නම් මස්තිෂ්ක වාහිනී බිඳවැටීම්. Medication.com විසින් බෙහෙත් වට්ටෝරු විසිහතර,000කට අධික ඖෂධ, සීමා ඉක්මවා ඇති ඖෂධ සහ ඔබට නිරපේක්ෂ අයිතමයන් පිළිබඳ නිවැරදි සහ වෙනම තොරතුරු ගෙන එනු ඇත. වෛද්‍ය සෞඛ්‍ය උපදෙස්, රෝග විනිශ්චය හෝ ක්‍රියා පටිපාටි සඳහා අදහස් නොකරන අධ්‍යයන අරමුණ පමණක් මතුවන්නේ කුමන ගැටලුවද යන්නයි. විමර්ශන දීමනාව Micromedex (වර්තමාන 5 අග 2023), Cerner Multum™ (වර්තමාන 16 අග 2023), ASHP (2023 අගභාගයේදී කිහිපයක් යාවත්කාලීන කරන ලදී) අතර සමහරක් වේ.

ADHD හි අනතුරු ඇඟවීමේ සලකුණු පාලනය කිරීම සඳහා දෙකම ජවසම්පන්න වේ, කෙසේ වෙතත් එය ප්‍රතිකාරය සොයා ගැනීමට යම් නිදර්ශන සහ අත්වැරදීමක් අවශ්‍ය වන අතර ඔබ නියම ලෙස ක්‍රියා කරන මාත්‍රාව ලබා දෙනු ඇත. කෙසේ වෙතත්, ඔවුන් පවුලේ එකම ඖෂධ සාමාජිකයින් (ඇම්ෆෙටමින්) සම්බන්ධයෙන් තවත් උත්තේජක ඖෂධයක් වන බැවින්, ඔවුන් එකම ඖෂධයක් ලෙස ව්යාකූල විය හැක. සමාන්තර සහ වෙනස්කම් පිළිබඳ ආලෝකය නැති කර ගැනීම සඳහා ඖෂධ දෙකම පිළිබඳ විස්තර කිහිපයක් පහත ලැයිස්තුගත කර ඇත. කෙසේ වෙතත්, ඖෂධ දෙක සලකා බැලීමේදී යම් වෙනස්කම් තිබේ. Vyvanse වෙතින් ලැබෙන ප්‍රතිඵල මූලික වශයෙන් Adderall හි ප්‍රතිවිපාකවලට සාපේක්ෂව දිගු වේ. Vyvanse Adderall වලට වඩා අඩුවෙන් ලබා ගැනීමේ අනුපාත දක්වයි. බුපිවාකේන් හයිඩ්‍රොක්ලෝරයිඩ් හි නව පිළිකා කාරක අපේක්ෂාව තක්සේරු කිරීම සඳහා සුරතල් සතුන් තුළ දිගුකාලීන අධ්‍යාපනයක් සිදු කර නොමැත.

බුපිවකායින් අතුරු ආබාධ

Vivacaine™ (bupivacaine hydrochloride සහ ඔබට epinephrine එන්නත් විය හැක, USP) කලාපීය නිර්වින්දනය වැනි ඇමයිඩ් ආකාරයේ අසාත්මිකතා හෝ සංවේදීතාවන් ඇති පුද්ගලයින් තුළ ඉතා ප්‍රවේශමෙන් භාවිතා කරනු ඇත. මොනෝ-ඇමයින් ඔක්සිඩේස් නිෂේධක සොයා ගන්නා පුද්ගලයින්ට උපකාර කිරීම සඳහා එපයින්ෆ්‍රීන් හෝ නෝර්පිනෙප්‍රීන් ඇති දේශීය නිර්වින්දන විකල්පයන්ගෙන් නවතම කළමනාකරණය ට්‍රයිසයික්ලික් විෂ නාශක මගින් බරපතල, පුළුල් වූ රුධිර පීඩන මට්ටම් ජනනය කළ හැකිය. සමගාමී චිකිත්සාව අවශ්‍ය වන අවස්ථා වලදී, ප්‍රවේශමෙන් රෝගියා නිරීක්ෂණය කිරීම ඉතා වැදගත් වේ.Vivacaine (bupivacaine hydrochloride සහ ඔබට epinephrine එන්නත් කළ හැක, USP) ඖෂධ ආසාත්මිකතා රෝග ලක්ෂණ හඳුනාගෙන ඇති පුද්ගලයින් තුළ ඉතා ප්‍රවේශමෙන් භාවිතා කළ හැකිය, එසේ නොමැති නම් ඔබේ ඇමයිඩ් ආකාරයේ දේශීය නිර්වින්දන ද ඇතුළුව.

Vyvanse (lisdexamfetamine) සහ Adderall (amphetamine සහ dextroamphetamine) යනු අවධානය යොමු කිරීමේ හිඟය/අධි ක්‍රියාකාරීත්වයේ රෝග (ADHD) නැති කර ගැනීම සඳහා නිර්දේශිත උත්ප්‍රේරක ඖෂධ වේ. හොඳම 3වන-කණ්ඩායම් කණ්ඩායමක් සිටින අපගේ සියලුම නව සබඳතා සජීවී විශේෂඥ සූදු ක්‍රීඩා අසල ක්‍රියාත්මක වීමට සිත් ඇදගන්නා සබැඳි ක්‍රීඩාවෙන් එකතුවක් නිර්මාණය කිරීමට ඔබට උදවු කළ හැක.වරායට අමතරව විවිධත්වයක් තෝරන්න, කෙනෝ සහ ඔබට බිංගෝ කළ හැකි අතර, ඩිජිටල් පාපන්දු වලින් ඈත්ව ඇති විය හැකි ඒකාබද්ධ කිරීම් පිළිබඳ හරස් පිරිනැමීමේ අවස්ථාව සහ ඔබ ඔට්ටු ඇල්ලීමේ වැඩසටහන් ක්‍රීඩා කරනු ඇත. නවතම යෝජිත වෙඩි තැබීමේ කලාපයේ මුදු මොළොක් බවක් ඇත්නම් සහ ඔබට/හෝ සෙප්සිස් ඇති වුවහොත් අනතුරු ඇඟවීම සමඟ ඒකාබද්ධව දේශීය නිර්වින්දන පියවර භාවිතා කරනු ඇත. නව ප්‍රතිකාරය කොපමණ කාලයක් පවතින්නේද සහ එය කොපමණ දුරක් වැය වේද යන්න පමණක් ඔබට සුදුසු වන්නේ කුමක්ද යන්න තීරණය කිරීමට ඇතුළත් විය හැකි වැදගත් අංග ගණනාවක් වේ. නිශ්චිතවම ඖෂධ ලබා ගැනීම සඳහා ඔබ දෙස බැලීමෙන් පසුව, එය ඉල්ලා සිටින විට එය තවදුරටත් ක්‍රියා නොකරන බව ඔබට පෙනී යනු ඇත, ඔබ තෝරා ගත යුතුය.

ඔබේ නැවුම් නූපන් දරුවාට බුපිවාකේන් වල බලපෑම පිළිබඳව අපේක්ෂා කරන මව්වරුන් තුළ ප්‍රමාණවත් සහ හොඳින් නියාමනය කළ දැනුමක් නොමැත. බුපිවකායින් හයිඩ්‍රොක්ලෝරයිඩ් ගර්භණී සමයේදී භාවිතා කළ හැකි අතර, කලලයට නිරාවරණය වීමේ හැකියාව සහතික කරන තාක් කල්. ප්‍රසව නිර්වින්දනය වෙනත් ආකාරයකින් වේදනා නාශක කිරීම සඳහා ලේබලයේ බුපිවාකේන් යෙදීම බැහැර නොකරයි. ඉහළම ප්ලාස්මා පැතිකඩ නැවැත්වීම සඳහා ඵලදායි නිර්වින්දනය ලබා දෙන අඩු ප්‍රමාණයක් මිලදී ගැනීමේදී සොයාගත හැකි අතර ඔබට සැලකිය යුතු ආවේණික අහිතකර බලපෑම් ඇති විය හැක. බුපිවකායින් වලින් බැහැරව නිතර ප්‍රමාණයෙන් එන්නත් කිරීම, කෙනෙකුගේ ඖෂධ ගොඩ නැගීම හෝ ඒවායේ පරිවෘත්තීය ද්‍රව්‍ය වැඩි වීම හේතුවෙන්, ඔබට පරිවෘත්තීය විනාශය මන්දගාමී විය හැක.

එක් එක් පුද්ගලයා වෙනස් ය https://slotozali.com/si/ , එබැවින් ඔබට හැඟෙන ආකාරය ඉවත් කර නිසි මාධ්‍යයන් උත්පාදනය කිරීමට ඔබට ඔබේ ලේඛනයේ වැඩ කළ හැකිය. ඔබේ හෝ ඔබේ දරුවාට හොඳම ADHD ඖෂධය කුමක්දැයි දැන ගැනීමට ඔබට අවශ්‍ය නම්, ඔබේ වෛද්‍යවරයා සමඟ සාකච්ඡා කරන්න. ප්‍රශස්ත ප්‍රතිකාරය සොයා ගැනීම ඔබේ වෛද්‍යවරයා සමඟ යම් යම් ඉදිරි සහ පසුගාමී ප්‍රවණතාවක් ඇති අතර විවිධ පුද්ගලයන් වෙනස් ලෙස ප්‍රතික්‍රියා කරයි.

ඔබේ කලලයට මාතෘ විෂ සහිත බවක් නොමැති වීම තුළ වැඩි ප්‍රමාණයකින් හාවන් තුළ කළල-භ්‍රෑණ මරණ ඉහළ යෑමක් දක්නට ලැබේ. ගර්භනී කාන්තාවන් තුළ ප්රමාණවත් හා සැබවින්ම කළමනාකරණය කළ පුහුණුවක් නොමැත. ගර්භණී සමයේදී බුපිවකායින් භාවිතා කරනු ලබන්නේ ඔබේ කලලයට ඇති විය හැකි අවදානම සඳහා ඇති හැකියාව සහතික කරන විට පමණි.

පිරිමි ඔබ උද්යෝගිමත් ඇම්ෆෙටමින් ගන්නා විට ඔබට ශිෂේණය ඍජු වීම (ED) දැනෙනු ඇත. හොඳ වෛද්‍යවරයකු සමඟ බෙදා ගැනීමට ඔබ ලැජ්ජා විය හැකි අතර, මෙම ගැටලුව සඳහා ඔබට උපකාර කිරීමට ඔවුන් ඔබට උපකාර කරනු ඇත. අලුත්ම ස්නායු පද්ධතිය මත ක්‍රියා කිරීමෙන් එක එක ඖෂධ ක්‍රියා කරන අතර එම නිසා මොළයේ ස්නායු සම්ප්‍රේෂක ලබා ගැනීමේ මාර්ගය වැඩි කරයි. ඩොපමයින් අතිරේක ප්‍රමාණවලින් සහ ඔබට නෝර්පිනෙප්‍රීන් සමඟින්, අවධානය යොමු කිරීම සහ අවධානය යොමු කිරීම පහසුය.

ඔබට කිසියම් ආකාරයක හිරිවැටීමේ ඖෂධයකට අසාත්මිකතා ප්‍රතික්‍රියාවක් ලැබී ඇත්නම් ඔබේ වෛද්‍යවරයාට කියන්න.

වෙනත් ඖෂධ bupivacaine වලට බලපෑම් කළ හැකි අතර, ඖෂධවලට අමතරව ඖෂධවලට අමතරව, පෝෂණය, පෝෂණය සහ ඔබ කාබනික දේවල් විය හැක. ඔබේ ශ්වසනය, රුධිර පීඩන මට්ටම්, එළිමහනේ පැතිකඩ, හෝ වෙනත් අත්‍යවශ්‍ය ඉඟි සමීපව නිරීක්ෂණය කරන ලදී. methemoglobinemia නම් ජීවිතයට තර්ජනයක් වන කීර්ති නාමයක් ඇති කරන අය සඳහා වහාම වෛද්ය ප්රතිකාර ලබා ගන්න. නිරීක්ෂණය කළ හැකි රෝග ලක්ෂණ අතරට හිසරදය, ක්ෂණික හෘද ස්පන්දනය, හුස්ම හිරවීම, වෙහෙසට පත් වූ බවක් හෝ සුදු හිසක් හෝ මතුපිට සුදුමැලි, අළු, වෙනත් ආකාරයකින් නිල් පැහැයක් ගනී. එය බොහෝ මිනිසුන් සඳහා තීරණාත්මක පදනමක් වන අතර රෝග ලක්ෂණ කළමනාකරණය කිරීම සඳහා නව ප්‍රතිකාරය කෙතරම් ඵලදායීද යන්න නිසැකවම බලපානු ඇත. ඔබේම තොල්වල, දිවේ සහ ඔබේ දන්ත වෛද්‍ය වාස්තු විද්‍යාවේ නිදන්ගත පරෙස්ටේෂියස් බුපිවාකේන් භාවිතයෙන් ප්‍රකාශ කරන ලදී, එය මන්දගාමී, නිම නොකළ, යම් සුවයක් තිබේ නම්.

බුපිවකායින්

ශක්තිජනක නිර්වින්දනය ලබා දීමට අවශ්‍ය අවම ප්‍රමාණය යොදනු ලැබේ. විශේෂිත ක්‍රියාවලි සහ ක්‍රියා පටිපාටි ලබා ගැනීමට, මූලික පෙළපොත් යොමු කරන්න. VIVACAINE- bupivacaine hydrochloride සහ ඔබට epinephrine bitartrate එන්නත්, විසඳුමSeptodont, Inc. පිළිකා කාරක අපේක්ෂාව තක්සේරු කිරීමට ඔබට උපකාර කිරීම සඳහා බුපිවාකේන් වලට අමතරව දේශීය නිර්වින්දන ඖෂධ සුරතල් සතුන් තුළ දිගු අනන්‍යතා අධ්‍යාපනයක් සිදු කර නොමැත. විකෘති විභවය හෝ සාරවත් බව කෙරෙහි ඇති බලපෑම පවා තීරණය කර නොමැත.බුපිවාකේන් සාමාන්‍යයෙන් පිළිකා කාරක හෝ විකෘති වූ බවට තනි පුද්ගල අධ්‍යයනයක කිසිදු සාක්ෂියක් නොමැත, එසේ නොමැති නම් එය පුරුෂ භාවය අඩාල කරයි.

බුපිවකායින් රසායනිකව සම්බන්ධ වී ඇති අතර ඔබට aminoacyl ප්‍රාදේශීය නිර්වින්දනය සඳහා c ෂධීය වශයෙන් කළ හැක. එය ලිඩොකේන් හා රසායනිකව සම්බන්ධ මෙපිවාකේන් හි විශිෂ්ට සමලිංගිකයකි. එම නිර්වින්දන තුනටම ඇරෝමැටික න්‍යෂ්ටිය මෙන්ම ඇමයිනෝ හෝ පයිපෙරිඩින් කාණ්ඩය ඇතුළත් ඇමයිඩ් සම්බන්ධයක් ඇතුළත් වේ. දැඩි එස්ටර සම්බන්ධයක් ඇති ප්‍රොකේන් වර්ගයේ කලාපීය නිර්වින්දනය සම්බන්ධයෙන් එය ඇතුළත අගය වෙනස් වේ. වඩාත් බරපතල නමුත් දුර්ලභ අහිතකර බලපෑම් වූයේ ස්පන්දන වේගය වැඩිවීම, අධි රුධිර පීඩනය, හුස්ම හිරවීම, මායාවන් සහ ඔබට ව්‍යාකූලත්වය ඇති විය හැක.

Adderall සහ ඔබ Vyvanse එකිනෙකාගේ සමාගම් වන අතර ඔබට රක්ෂණ ප්‍රතිපත්ති වෙනුවට මාස 1 ක කාලයක් ද ලබා දිය හැකි අතර පරිමාව සහ මාත්‍රාව අනුව ඔබට අටසියයකට උපකාර කිරීම සඳහා 150 කට වැඩි මිලක් විය හැකිය. Adderall විශ්වීය වෙළඳ නාම වලින් ලබා ගත හැකිය (මිශ්‍ර ඇම්ෆෙටමින් ලවණ නම්), එය වඩා අඩුය. වෙළඳනාම විචලනය නිසා බොහෝ අය සාමාන්‍යයෙන් ඇඩරල් වෙතින් සාමාන්‍ය මාදිලි සොයා ගනී. Adderall IR ටැබ්ලට් 5 සිට 30 mg (mg) අතර වේ. Adderall XR 5mg සිට 30mg දක්වා වෙනත් ප්‍රමාණවලින් දුසිම් භාගයකින් පැමිණේ. Vyvanse 70mg දක්වා 10mg න් මාත්‍රාවක් ඇතුළත බොහෝ වාසි සහිත පෙති සහ හපන පෙති වලින් පැමිණේ.

එවැනි ලිපි-විකිණුම් සිදුවීම් ප්‍රධාන වශයෙන් ප්‍රකාශ කර ඇත්තේ මාණික්‍යයේ ඇති බඩවැල් අඩුවීම සහ නැවුම් ත්‍රිකෝණාකාර ධෛර්යය සහ එහිම අතු ඇතුලේ තිබීමයි. මීයෙකුට පෙර සහ ඔබ පශ්චාත් ප්‍රසව නව නිපැයුම් විශ්ලේෂණය (කිරි දීමේ ප්‍රතිඵලයක් ලෙස බද්ධ කිරීමෙන් මාත්‍රාව) cuatro.4, 13.පියවර 3 සහ ඔබට 40 මිලිග්‍රෑම්/කිලෝග්‍රෑම් mg/kg/දිනය , බලු පැටවුන්ගේ පැවැත්ම අඩුවීම වැඩි මාත්‍රාවක් තුළ දක්නට ලැබේ. අලුත්ම ඉහළම මුදල දළ වශයෙන් 4-හොඳ BSA පදනමක් සඳහා නැවුම් දෛනික MRHD මිලිග්‍රෑම් 90/කාලයෙන් පිටතට යන්න. බුපිවකායින් නව නියුරෝන පටල ස්තරය ස්ථායී කරන අතර ඔබට නැවුම් ආරම්භය වැළැක්විය හැකි අතර ඔබට කැමැත්තෙන් සංඥා සම්ප්‍රේෂණය කළ හැකි අතර එමඟින් දේශීය නිර්වින්දනයට බලපායි. බුපිවකායින් සෞඛ්‍ය ආරක්ෂණ සැකසුම තුළ පිරිනමනු ලබන අතර, ඔබ අධික bupivacaine ප්‍රමාණයක් සොයා නොගත් බවට වග බලා ගැනීම සඳහා ඔබව සමීපව හඳුනාගෙන ඇත.

සේවා තොරතුරු නොඉක්මවිය යුතුය (මාත්‍රාව සහ පරිපාලනය බලන්න). කලාපීය නිර්වින්දනවලින් බැහැරව පද්ධතිමය පරිභෝජනය වායුගෝලීය සහ ප්‍රධාන බියජනක හැකියාවන් (CNS) මත ප්‍රතිවිපාක ඇති කරයි. සාමාන්‍ය සුව කිරීමේ මාත්‍රා ඇති රුධිර සාන්ද්‍රණයේදී, හෘද සන්නායකතාවයේ වෙනස්වීම්, උද්දීපනය, වර්තන බව, හැකිලීම සහ ඔබට පර්යන්ත සනාල ප්‍රතිරෝධය අවම විය හැකිය. එසේ නොවුණත්, විෂ සහිත රුධිරයේ සාන්ද්‍රණය හෘද සන්නායකතාවය සහ උද්දීපනය අඩු කරයි, එය කර්ණිකා කපා හැරීමට, කශේරුකා ආතරයිමියාවට තුඩු දිය හැකි අතර ඔබට හෘදයාබාධ ඇති විය හැක, සමහර විට අවසානයේ මරණයට හේතු වේ.

ප්ලාස්මා ප්‍රමාණයට වඩා නැවුම් ඇමයිඩ් වර්ගයේ කලාපීය නිර්වින්දනය ස්නායු පද්ධතිය සහ හෘදය අතර පද්ධතිමය ප්‍රතික්‍රියා ඇති කරයි. මධ්යම ස්නායු පද්ධතියේ නවතම ප්රතිවිපාක උද්දීපනය හෝ කාංසාව මගින් සංලක්ෂිත වේ. මුල් ප්‍රකාශනය චකිතය, ක්ලාන්තය, නොපැහැදිලි පෙනීම, එසේ නොමැතිනම් වෙව්ලීම, නිදිමත, වලිප්පුව, සිහිය නැතිවීම සහ සමහර විට හුස්ම හිරවීම විය හැකිය. ත්‍රාසය සාමාන්‍යයෙන් අනිත්‍ය නොවන අතර, පළමු ප්‍රකාශය නිදිමත විය හැකිය, එක්කෝ සිහිසුන් භාවය මත ඒකාබද්ධ වන අතර ඔබේ ශ්වසනය නතර වනු ඇත. අනෙකුත් මධ්යම ස්නායු පද්ධතියේ ප්රතිවිපාක ඔක්කාරය, අසනීප, මිරිස්, කෙනෙකුගේ විශ්ව විද්යාල සිසුන්ගේ සංකෝචනය හෝ ටින්ටිටස් විය හැකිය. ප්ලාස්මා ගිණුමේ අධික ප්‍රමාණයකින් නව හෘද රෝග ලක්ෂණ, නවතම හෘදයාබාධයෙන් පිටවන මානසික අවපීඩනය, රුධිර පීඩන මට්ටම් වෙනස් වීම (සෑම විටම අධි රුධිර පීඩනය) සහ ඔබට හෘදයාබාධ ඇති වේ.

අසාත්මිකතා රෝග ලක්ෂණ, බොහෝ විට අධි සංවේදීතාව, idiosyncrasy, හෝ අඩු ඉවසීම නිසා, චර්ම තුවාල (e.grams., urticaria), ශෝථය, සහ අසාත්මික ප්‍රතික්‍රියාවේ වෙනත් රෝග ලක්ෂණ වලින් සංලක්ෂිත වේ.අස්ථිර මුහුණේ ගැටිත්ත සහ ඉදිමීම එන්නත් වෙබ් පිටු අසල ඇති විය හැක. ව්‍යාකූලත්වය, කැළඹීම්, ශ්වසන බලාපොරොත්තු සුන්වීම, සහ/හෝ ශ්වසන නතර වීම, හෘද උද්දීපනය වෙනත් ආකාරයකින් කාංසාව සහ ඔබට හෘදයාබාධ ඇති විය හැක. මරණයට හේතු වන ප්‍රතික්‍රියා ඔබේ දුර්ලභ දිනවල සිදු වේ. සමහර තත්වයන් තුළ, ප්‍රමාණවත් ලෙස සැලසුම් කර තිබියදීත්, ඔබට අනුකූල රජයක් වුවද, නැවත පණ ගැන්වීම අපහසු විය හැකිය.

එවැනි ප්‍රතික්‍රියා සාමාන්‍යයෙන් සිදුවන්නේ කෙනෙකුගේ දේශීය නිර්වින්දනය ඔබේ චිත්තවේගීය සංසරණයට ප්‍රතිගාමී සංසරණය වන අභ්‍යන්තර ධමනි ප්‍රතිකාර නිසාය. එවැනි කුට්ටි තෝරා ගන්නා පාරිභෝගිකයින්ට ඒවායේ ප්‍රවාහය තිබිය යුතු අතර ඔබට හුස්ම ගැනීම නිරීක්ෂණය කර නිරන්තරයෙන් නිරීක්ෂණය කළ හැකිය. අහිතකර ප්‍රතිචාරවලට ප්‍රතිකාර කිරීම සඳහා පුනර්ජීවන උපකරණ සහ කණ්ඩායම ඉක්මනින් පිරිනමනු ලැබේ.

එහි ඇමයිඩ් ව්‍යුහය සඳහා, bupivacaine ප්ලාස්මා එස්ටරේස් මගින් විෂ ඉවත් නොකෙරේ, එය අක්මාව මත ග්ලූකුරෝනික් අම්ලය ඇති සංයෝජන මගින් ඩෙටොක්සිකරණය වේ. ඉල්ලුම් කරන ලද මාත්‍රාව සහ ඝනත්වය ඇතුළත යොදන සෑම විටම, බුපිවාකේන් සාමාන්‍යයෙන් කෝපයක් හෝ මාංශ පේශි විනාශ නොකරන අතර මෙතේමොග්ලොබිනෙමියා ඇති නොකරයි. methemoglobinemia රෝග ලක්ෂණ ක්ෂණිකව ඇති විය හැක හෝ ආවරණය කිරීමෙන් පසු විශේෂිත අවස්ථා ප්‍රමාද විය හැක, සහ හොඳ සයනොටික් එපීඩර්මිස් දුර්වර්ණ වීම සහ ඔබේම රුධිර ප්‍රවාහයේ ඔබට/හෝ අනපේක්ෂිත වර්ණයකින් සංලක්ෂිත වේ.Methemoglobin ගිණුම අඛණ්ඩව වැඩි වනු ඇත; එමනිසා, වඩාත් බරපතල ස්නායු පද්ධතිය වළක්වා ගැනීම සඳහා ක්ෂණික ප්‍රතිකාර අවශ්‍ය වන අතර ඔබට හෘද අතුරු ආබාධ මෙන්ම අල්ලා ගැනීම්, කෝමා, රිද්මයාබාධ සහ ඔබ මිය යනු ඇත.

සංඥා සහ රෝග ලක්ෂණ වල බරපතලකම සම්බන්ධයෙන්, මිනිසුන්ට උපකාරක කනස්සල්ලට පිළිතුරු ලබා ගත හැකිය, i.elizabeth., එළිමහනේ ප්රතිකාර, තෙතමනය. වඩාත් බරපතල වෛද්‍ය නිදර්ශනයක් සඳහා මෙතිලීන් නිල්, රුධිර පාරවිලයනය වෙනස් කිරීම හෝ හයිපර්බරික් නැවුම් වාතය සහිත ප්‍රතිකාර අවශ්‍ය විය හැකිය. සාමාන්‍ය ආහාර ගැනීමෙන් පසු, කලාපීය නිර්වින්දනය මධ්‍යම ස්නායු පද්ධතියේ සතුට, මානසික අවපීඩනය, එසේ නොමැති නම් එකිනෙකා ඇති කළ හැකිය.

මිනිසුන්ගේ කිරි තුළ දේශීය නිර්වින්දන ඖෂධ බැහැර කරන්නේද නැද්ද යන්න නොදනී. ඖෂධ විශාල ප්‍රමාණයක් මිනිසුන්ගේ කිරි තුළ බැහැර කරන නිසා, ඔබට හොඳ වෛද්‍ය ගැහැණු ළමයෙකුට උපකාර කිරීම සඳහා දේශීය නිර්වින්දනය ලබා දෙන සෑම විටම අනතුරු ඇඟවීමක් කළ හැකිය. සුදුසු සෑම විටම, නැවුම් දන්ත විශේෂඥයා Vivacaine™ (bupivacaine hydrochloride සහ ඔබට epinephrine ප්‍රතිකාරය, USP) ලබා ගැනීම සඳහා බණ්ඩල් ඇතුළු කරන ලද යෝජනා සහ අහිතකර ප්‍රතික්‍රියා ගැන කතා කරනු ඇත. බුපිවකායින් හයිඩ්‍රොක්ලෝරයිඩ් cuatro.4, 13.පියවර 3 මාත්‍රාවලදී ඔබට මීයන්ට උපකාර කිරීම සඳහා චර්මාභ්‍යන්තරව පරිපාලනය කරනු ලබන අතර, ඔබ 40 mg/kg සහ හාවන් එක් මාත්‍රාවකින් පියවර 3, 5.8, සහ ඔබට 22.dos mg වනු ඇත. organogenesis කාලය තුළ / කි.ග්රෑ. (කෙනෙකුගේ දෘඪ තලය වසා දැමීම සඳහා බද්ධ කිරීම). නැවුම් ඉහළ මාත්‍රාව ක්වාට්‍රෝ වාර ගණන දක්වා උත්සාහ කරයි, නවතම දෛනික සීමාවන් (MRHD) මිලිග්‍රෑම් 90/කාලයේ සිට mg මාත්‍රාව/m2 මිනිස් සිරුර මතුපිට (BSA) පදනම දක්වා. විශාල මාත්‍රාවකින් මීයන් තුළ ශුන්‍ය කළල-කළල බලපෑම් දක්නට ලැබෙන අතර එය මාතෘ මරණ වැඩි කිරීමට හේතු විය.